Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

Povratak na Cool School projekt

Predstavite se

Započni novu temu   Odgovori na temu    Cool School - Forum : Školski list od početka do kraja
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka

nbiskup
Moderator

PostPostano: pet sij 16, 2009 5:03 pm    Naslov: Predstavite se Citiraj i odgovori

Bok svima!
Ja sam Natali Biškup, uređujem školski list Goran drugu godinu. Radim u OŠ I. G. Kovačića Sveti Juraj na Bregu.
Nemam previše iskustva, a najviše pomoći u izradi časopisa dobila sam putem neta od divnih ljudi koji su podijelili sa mnom svoja iskustva i ukazali mi na neke male tajne. Najviše sam naučila upravo danas na seminaru koji je u OŠ Mursko Središće održala savjetnica Anita Šoljan.
Nadam se da ćemo se i mi u Međimurju (i šire) povezati kako bi podijelili iskustva i materijale...
Svima lijep pozdrav i puno uspjeha Razz

Google
AdSense

PostPostano: pet sij 16, 2009 5:03 pm    Naslov: Molimo kliknite na neki link za potporu projektu. Hvala

[Vrh]

Tea

PostPostano: čet sij 22, 2009 6:15 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Drago mi je da ima učitelja koji sudjeluju u kreiraju ŠK lista. I ja sam jedna od urednica lista. Još uvijek smo početnici u tome pa je svaka poduka dobro došla.

Višnja

PostPostano: čet sij 22, 2009 8:17 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Ja bum moralna podrška vašim nastojanjima - vanjski suradnik Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku

tradikovic

PostPostano: sri ožu 11, 2009 12:14 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Pozdrav!
Evo, napokon sam se i ja logirala i spremna sam dijeliti iskustva o izradi školskog lista. Ime mi je Tanja Radiković i radim u OŠ Ivanovec. Radim na školskom listu "Ivančica" već 5 godina, a posljednje 3 kao glavni urednik.
Kao prvo moram se pohvaliti: ove smo godine pozvani na državnu smortu LiDraNa u Pulu.
Važno je napomenuti da prije nego što sam počela raditi na školskom listu u svojoj školi nisam imala nikakvih novinarskih iskustava pa mi je od početka bila vrlo važna pomoć kolega iz škole - učiteljice hrvatskog jezika Nataše Kralj i učitelja likovne kulture, sada već u mirovini, Roberta Wrane od kojih sam stvarno puno naučila.
Da ne davim previše, dosta od mene za prvi put.
[Vrh]

Višnja

PostPostano: sri ožu 11, 2009 1:49 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Dobro nam došla Tanja Razz

Čestitam na uspjehu i želi učenicima i tebi uspješnu prezentaciju u Puli Very Happy
[Vrh]

nbiskup
Moderator

PostPostano: čet ožu 12, 2009 1:14 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo i tebe, Tanja. Dobro nam došla. Molim te, počni otkrivati tajnu uspjeha Wink . Čestitam i veselim se što ste pozvani.
Ove godine smo bili pomalo obeshrabreni nakon Županijskog. Sada prikupljamo entuzijazam i inspiraciju. Kako započinješ s izradom lista? Birate temu, radite cijeli špigl ili krećete s pojedinim zadacima ili...

tradikovic

PostPostano: pet ožu 13, 2009 2:19 pm    Naslov: Citiraj i odgovori

Hvala svima na čestitkama!

Tajna uspjeha? Ne znam ni sama... nekoliko godina iskustva, ona dva modula koja smo odslušali na Stručnom vijeću za izvannastavne aktivnosti, savjeti iskusnijih kolega, činjenica što sam konačno našla zajednički jezik sa dečkom koji radi prijelom... Rolling Eyes
List počinjem pomalo kaotično - svi donose u knjižnicu sve i svašta: literarne radove, slike, članke, razgovaramo o svemu bitnom što se dogodilo i što bi trebalo uvrstiti u list i onda kad sve to prikupim počinjem slagati red. Ispišem na papir okvirno naslove i teme, opseg, redosljed. Onda zadajem zadatke učenicima, fotografima, novinarima. Prije sam radila špiglove ali to mi je oduzimalo stvarno puno vremena. Sad to radim u tiskari sa njihovim čovjekom. Treba tamo sjediti doduše po nekoliko dana, ali to je puno brže i praktičnije. Sve počinje dobivati svoj oblik tek tamo, u tiskari, kad mi isprintaju ogledni primjerak. Tada se još ponešto mijenja, radi lektura po tko zna koji put, ubacuju i mijenjaju tekstovi u zadnji čas - ma, kaos do zadnjeg trenutka!!! shakng2
[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Cool School - Forum : Školski list od početka do kraja Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Odaberi forum::  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum